Vážení

Zapojení váhy do pokladního systému je ve spoustě provozů naprosto nezbytnou záležitostí. Samostatná váha jistě také splní svoji funkci, ale máme-li ji zapojenou do jednotného systému, ulehčí nám to spoustu práce a starostí.

Propojení pokladního terminálu s váhou je možné několika způsoby. Nejčastěji je tento systém využívaný při vážení zeleniny a ovoce během markování v pokladním boxu (tzv. povinně vážené položky).

Pokud systém pokladny a váhy rozšíříme o etiketovací tiskárnu, získáme systémovou váhu, kdy je každé zvážené zboží opatřeno samolepicí etiketou. Této konfigurace využijeme nejen při obsluhování zákazníka, ale také při tzv. balíčkování.

Velmi zajímavé je on-line propojení váhy s pokladnou do tzv. váhopokladny. Hmotnost zboží na váze se on-line zobrazuje na obrazovce obsluhy i na zákaznickém displeji a po odsouhlasení hmotnosti zákazníkem zboží přimarkujeme. Vznikne tak plnohodnotná vážící pokladna, která kromě funkcí klasických váhopokladen disponuje všemi dalšími možnostmi pokladního systému Lupa NET POS (prodej přes čárové kódy, pultový prodej s plovoucími účty, grafické rozhraní na straně obsluhy i zákazníka…). Tento systém je tak vhodný do prodejen ovoce a zeleniny, do řeznictví, i pro malé prodejny potravin s pultovým prodejem.

A je-li váha navíc propojena se skladovou částí systému Lupa NET, veškerou úpravu prodejního sortimentu, změny cen apod. provádíte v klidu a v teple své kanceláře. Nemusíte tak složitě ceny měnit přímo na váze až po skončení prodejní doby, ale můžete okamžitě reagovat na výkyvy cen od svých dodavatelů. Přeceníte jednoduše, stiskem tlačítka na Vašem počítači.