Od 1.1.2017 bude certifikace dle normy WELMEC nutností

Nová povinnost certifikace pokladen, vah a pokladních systémů se blíží

Všechna propojení vah a pokladen (včetně pokladních softwarů) musí být  od 1. 1. 2017 certifikována dle normy WELMEC, jinak nebude možno tato zařízení legálně používat. A Lupanet je mezi prvními, kdo se na certifikaci začal připravovat.

Zúčastnili jsme se semináře Českého metrologického institutu, který problematiku certifikace pokladních systémů připojených k vahám s neautomatickou činností určených k přímému prodeji veřejnosti vysvětluje.

Nosnými tématy byla prezentace legislativy, postupu certifikace a následného ověřování, definice požadavků normy ČSN EN45501 Metrologické aspekty s neautomatickou činností a dále požadavky na software dle WELMEC.

Poptáte

Konkrétní nabídka je zpravidla vypracována v návaznosti na společnou konzultaci, z níž vyplynou konkrétní požadavky a specifikace. Z naší letité zkušenosti vyplývá, že žádný provoz není úplně stejný, jakkoli se tak na počátku jeví.

Společně zavedeme

Na průběh instalace, na nastavení a vyladění systému dohlíží po celou dobu naši technici, ať již fyzickou přítomností na úplném počátku, či vzdálenou pomocí v průběhu celého procesu. Vaši pracovníci budou patřičně zaškoleni a seznámeni s potřebnými informacemi. S naší asistencí může být rovněž systém naplňován potřebnými vstupními daty (počátečními stavy skladu, skladovými kartami, recepturami apod.).

Poradíme

Své dotazy můžete volat na telefonní číslo +420 495 531 231, případně Hot line +420 777 334 697, a to v průběhu pracovní doby (Po-Pá 7:30-16:30). Během rozšířené pracovní doby (Po-Ne 7:30-21:00) mohou služby Hot line využívat zákazníci s předplacenou službou Podpora.

Registrační pokladny a elektronická evidence tržeb

Od roku 2016 byl v České republice postupně spuštěn systém elektronické evidence hotovostních tržeb za prodej zboží a služeb. Zde pro Vás monitorujeme některé důležité informace.

Zobrazit

Aktuality

22. října 2019

Omezená platnost pokladních certifikátů

Nezapomněli jste si zkontrolovat platnost svého pokladního certifikátu, který používáte pro evidenci tržeb?

Sledujte nás

Přihlášení do systému
Zavřít

Registrace

Zapomenuté heslo